המדריך לבחירת מטפל במיניות

המסמך מדבר על תהליך של ליווי למיניות בריאה, אך מתאים לכל תהליך טיפולי באשר הוא.


בעקבות אירועי החודשים האחרונים, החלטתי לכתוב את המסמך החשוב הזה, שיעזור לכל אחת (ולכל אחד) בבחירת המטפל/מנחה/מלווה המתאים ביותר לצרכיך.

המסמך מנוסח בלשון פניה לנשים, אך גם כל גבר יכול ללמוד ממנו. לצערנו, גם גברים נפגעים בטיפולים /סשנים. המסמך מדבר על תהליך של ליווי למיניות בריאה, אך מתאים לכל תהליך טיפולי באשר הוא.

הגיע היום, והחלטת שאת רוצה ללכת לעבור מסע עם המיניות שלך עם הגוף שלך, והחלטת שאת רוצה שזה יהיה טיפול שמשלב מגע.

איך את בוחרת למי ללכת?

להלן כמה דברים ש,לדעתי, ממש חשוב לשים אליהם לב:

* קודם כל- תעצרי ותרגישי רגע... את רוצה ללכת לגבר או לאישה? אם את יותר עובדת עם הראש- תעשי לעצמך רשימה של בעד/נגד לכל אחד/אחת.

* לא כל מי שקורא/ת לעצמו/מה מטפל/ת הוא /היא אכן כזו/כזה. (אמשיך בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד אך כמובן שמה שאני כותבת מתייחס לשני המינים).

שימי לב- מטפל הוא מי שעבר הכשרה שכזו. למשל- פסיכותרפיה מכל סוג שהוא. מי שלא עבר הכשרה שכזו לא יכול לקרוא לעצמו מטפל. לא חוקית ולא אתית. הוא/היא יכול/ה להיות: מנחה, מלווה, מורה. לא מטפל/ת.

מה זה משנה? זה משנה איזה תהליך את רוצה לעבור. ולכן...

* תעשי שיעורי בית! תלמדי כמה שיותר על המלווה/מנחה/מטפל/ת שבחרת. מה בדיוק הוא/היא עושה? מה למד/ה? מה ההכשרות שעבר/ה ואצל מי? אם יש אתר-מעולה! אם לא- דף עסקי. אין? תחשבי שוב...

* צרי קשר. דברו בטלפון. עשו פגישת היכרות. בטח אם את הולכת לתהליך, ובטח פי עשר אם את הולכת לתהליך שמשלב מגע. הרי לא תתני למישהו/הי שאת לא מכירה בכלל לגעת לך בגוף... שלא לדבר על איברים אינטימיים..

קחי בחשבון שכל תהליך שכזה (גם עיסוי יוני!) הוא תהליך רגשי עמוק.

* קיבלת המלצה מחברה? מעולה! עדיין- עשי שיעורי בית! לא כל מי שמתאים/מה לחברה שלך מתאים/מה גם לך! (ושמעתי הרבה סיפורים מקרוב)...

* שימי לב! שלפני המפגש/טיפול את מקבלת הבהרה של *בדיוק* מה הולך להיות. ורצוי מאוד (!) שזה יהיה משהו כתוב, שאת קוראת וחותמת עליו. ורצוי אפילו לשמור אצלך עותק.

* מה *חייב* להיות כתוב במסמך הזה? משך הטיפול ועלות, מה ההכשרה/הסמכה של אותו אדם, מה בדיוק עומד להיות במפגש/תהליך, אפילו ברמת הייתכנות (למשל- יתכן מגע באיברים אינטימיים). וגם- בקשה ממך לספר האם את מטופלת רגשית/תרופתית (לא לכל אחד/אחת יש הכשרה לעבוד עם פוסט-טראומה למשל, או עם א.נשים עם מורכבויות רגשיות).

חשוב!!!! שימי לב שבמסמך כתוב שאת יכולה *בכל שלב* לעצור את התהליך. גם אם אתם "באמצע". את יכולה בכל רגע נתון להגיד- לא, די, מספיק. תוודאי עם המנחה/מטפל/ת שהוא ישאל אותך תוך כדי , כל הזמן, איך את מרגישה, במיוחד לפני מגע, ובמיוחד עוד יותר לפני מגע באיבר אינטימי (חזה, ישבן, פות).


* חשוב שתדעי! במפגש/טיפול מיני במגע- אין חדירה!!!! אין!!!! שום מפגש שכזה לא אמור לענות על שום צורך של אף אחד- גם לא שלך (למשל- מטפל/מנחה מקצועי לא יחדור אלייך גם אם תגידי שזה מה שאת רוצה).

קחי רגע להקשיב לאינטואיציה שלך. זה תמיד טוב..

ממש מקווה שעזרתי. חשוב לי שאף אחת לא תפגע בזמן שהיא רוצה לעזור לעצמה או להתפתח ולגדול. מוזמנות לפנות אליי בכל שאלה.

מוגש באהבה, ראדיקה סופי- מנחה לטנטרה ומיניות מודעת


ראדיקה. מנחה לטנטרה ומיניות מודעת
ראדיקה סופי

מנחה לטנטרה ומיניות מודעת


מאמרים

טנטרה מושגי יסוד - ראדיקה

מה זה טנטרה?

המדריך לבחירת מטפל במיניות - rtshev

המדריך לבחירת מטפל במיניות

עיסוי טנטרי - ראדיקה

עיסוי טנטרי

יצירת קשר

אשמח לענות על כל שאלה